Dřevo jako charakteristický prvek venkova? To už dávno neplatí

Dřevo jako charakteristický prvek venkova? To už dávno neplatí

Pryč jsou doby, kdy dřevěné materiály vládly jen venkovským, pro ně zcela přirozeným oblastem. Dřevo bere města útokem a tento přírodní materiál se tak pomalu, ale jistě stává plnohodnotnou součástí městského životního stylu.

Od architektury přes design až po módu. Nás ve Stylovkách zajímají především zmíněné designové a módní doplňky, a protože naším posláním je nabízet vám ty nejčerstvější a zároveň nejzajímavější novinky na trhu, těžko můžeme v naší nabídce opomenout tento nový, pozornost přitahující trend.

NÁVRAT K PŘÍRODĚ – TRENDOVÁ ZÁLEŽITOST I STAV MYSLI

Jako krátkodobé i dlouhodobější trendy se s přírodou spjaté prvky objevují v módě a designu již po několik dekád.  Ať už se jedná například o safari styl typický pro módu sedmdesátých let, anebo třeba bydlení v koloniálním stylu, které jako trend vždy odchází, aby se za nějaký čas v plné parádě opět vrátilo. Teprve v posledních letech však můžeme zaznamenat skutečnýnávrat k přírodě.

Vztah k matce Zemi a všemu přirozenému nabývá ryzí podoby a lidé čím dál tím více touží po opravdovém spojení s přírodou.To, co bývalo pouhým trendem, se nyní stává komplexním životním stylem, a onen „návrat k přírodě“ už není jen trendovou záležitostí, ale doslova stavem mysli. Veřejná prostranství ve městech se podstatně více zelenají a naše interiéry a šatníky mnohem častěji hrají přírodními barvami. Auta měníme za kola, večery trávíme s přáteli v parcích a na zahrádkách, navštěvujeme farmářské trhy a zajímá nás strava v bio kvalitě. Toto všechno a mnohé další již v menší či větší míře tvoří přirozenou součást našich životů.

INTERIÉROVÉ A MÓDNÍ DOPLŇKY ZE DŘEVA – STYL I UVĚDOMĚLOST ZÁROVEŇ

Přírodních materiálů, ze kterých lze vyrobit stylové doplňky pro nás i naši domácnost, existuje celá řada. Nejvíce pozornosti však aktuálně poutá dřevo, a to zcela právem. Dřevěné bytové doplňky – to není nic nového. I módní doplňky ze dřeva mají své dlouhodobé zástupce – vzpomeňme například na oblíbené dřevěné korále. Ovšem způsob, jakým je tento materiál aktuálně zpracováván a jaké produkty jsou z něj následně vyráběny, je revoluční. Je libo například dřevěný flash disk? A co takhle ultralehké hodinky ze dřevaAno, čtete dobře – to vše je nyní realitou!

Kromě absolutního stylu a nádechu luxusu, které s sebou dřevěné módní a designové doplňky nesou, mají tyto produkty také jedno nezanedbatelné plus – jsou více než přátelské k přírodnímu prostředí. Doplňky ze dřeva jsou vyráběny z dřevěných odřezků, a tak můžete v noci dál v klidu spát – na vaše módní a designové touhy žádné další stromy nepadnou. A co víc, např. taková firma WeWood, jejíž dřevěné hodinky patří mezi top produkty z naší nabídky, vysadí za každý prodaný kousek jeden nový strom. Něco takového dává nakupování zcela nový rozměr.

A jak jste na tom se vztahem k přírodě vy? A které dřevěné doplňky si získaly právě vaše srdce? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti zde v komentářích nebo na našem Facebooku. Rosteme nedočkavostí!

Přidat komentář