Dřevo jako charakteristický prvek venkova? To už dávno neplatí!

Pryč jsou doby, kdy dřevěné materiály vládly jen venkovským, pro ně zcela přirozeným oblastem. Dřevo bere města útokem a tento přírodní materiál se tak pomalu, ale jistě stává plnohodnotnou součástí městského životního stylu.

uvodni_blog

Od architektury přes design až po módu. Nás ve Stylovkách zajímají především zmíněné designové a módní doplňky, a protože naším posláním je nabízet vám ty nejčerstvější a zároveň nejzajímavější novinky na trhu, těžko můžeme v naší nabídce opomenout tento nový, pozornost přitahující trend.

Návrat k přírodě – trendová záležitost i stav mysli

Jako krátkodobé i dlouhodobější trendy se s přírodou spjaté prvky objevují v módě a designu již po několik dekád.  Ať už se jedná například o safari styl typický pro módu sedmdesátých let, anebo třeba bydlení v koloniálním stylu, které jako trend vždy odchází, aby se za nějaký čas v plné parádě opět vrátilo. Teprve v posledních letech však můžeme zaznamenat skutečnýnávrat k přírodě.

Vztah k matce Zemi a všemu přirozenému nabývá ryzí podoby a lidé čím dál tím více touží po opravdovém spojení s přírodou.To, co bývalo pouhým trendem, se nyní stává komplexním životním stylem, a onen „návrat k přírodě“ už není jen trendovou záležitostí, ale doslova stavem mysli. Veřejná prostranství ve městech se podstatně více zelenají a naše interiéry a šatníky mnohem častěji hrají přírodními barvami. Auta měníme za kola, večery trávíme s přáteli v parcích a na zahrádkách, navštěvujeme farmářské trhy a zajímá nás strava v bio kvalitě. Toto všechno a mnohé další již v menší či větší míře tvoří přirozenou součást našich životů.

blog1_2

Interiérové a módní doplňky ze dřeva – styl i uvědomělost zároveň

Přírodních materiálů, ze kterých lze vyrobit stylové doplňky pro nás i naši domácnost, existuje celá řada. Nejvíce pozornosti však aktuálně poutá dřevo, a to zcela právem. Dřevěné bytové doplňky – to není nic nového. I módní doplňky ze dřeva mají své dlouhodobé zástupce – vzpomeňme například na oblíbené dřevěné korále. Ovšem způsob, jakým je tento materiál aktuálně zpracováván a jaké produkty jsou z něj následně vyráběny, je revoluční. Je libo například dřevěný kryt na iPhone či dokonce cover na klávesnici u vašeho MacBooku? A co takhle ultralehké hodinky ze dřeva? Ano, čtete dobře – to vše je nyní realitou!

keyboard

Kromě absolutního stylu a nádechu luxusu, které s sebou dřevěné módní a designové doplňky nesou, mají tyto produkty také jedno nezanedbatelné plus – jsou více než přátelské k přírodnímu prostředí. Doplňky ze dřeva jsou vyráběny z dřevěných odřezků, a tak můžete v noci dál v klidu spát – na vaše módní a designové touhy žádné další stromy nepadnou. A co víc, např. taková firma WeWood, jejíž dřevěné hodinky patří mezi top produkty z naší nabídky, vysadí za každý prodaný kousek jeden nový strom. Něco takového dává nakupování zcela nový rozměr.

blog2

A jak jste na tom se vztahem k přírodě vy? A které dřevěné doplňky si získaly právě vaše srdce? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti zde v komentářích nebo na našem Facebooku. Rosteme nedočkavostí!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.