Ekologie nese název KeepCup

V moderní době je zlozvykem a také trendem uspěchanost, všechno honem a rychle. Nezbývá čas ani na naši oblíbenou ranní kávu. A právě ranní káva je to, čím často zabíjíme naši planetu. Jelikož nemáme čas si dát kávu v pohodlí domova, volíme nejčastěji kávu v podobě „Coffee to go“, což znamená, že si v nejbližším bistru či pekárně koupíme kávu s sebou, která nám je nalita do plastového či pěnového kelímku. Ano je to pohodlné, ale dochází tak k velké spotřebě materiálu, jelikož kelímek použijeme jen jednou a potom jej vyhodíme jako nepotřebný kus plastu. Navíc, jsou tyto kelímky mnohdy špatně tepelně izolovány, takže nám nápoj velice rychle vystydne a rozpálený plast nám žhaví do ruda naše prsty. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven? 

keepcup_creator3

keepcup_creator4

Jak to všechno začalo?

Kolíbka ekologické revoluce kelímků je v Austrálii, kde si sourozenci Forsythovi v roce 1998 otevřel řetězec obchodů BlueBag, kde kromě salátů a sendvičů, prodávali kávu s sebou. Jelikož měli oči otevřené, viděli to co jiní ne a nelíbilo se jim, že dochází ke zbytečnému znečišťování životního prostředí. A tak započala výroba prvního termohrnku.

Co je to KeepCup?

Hrnek KeepCup je obdobou kelímků s sebou, který je však určen na více než jedno použití a je vyroben z netoxických plastů. Svými vlastnostmi se řadí mezi termohrnky a je uzavíratelný, ne však vodotěsný, proto se nedoporučuje nést jej v batohu či kabelce. Vejde se do držáku v automobilu, takže svůj nápoj můžete mít při sobě i při dlouhých cestách. Hrnek se vyrábí ve 4 velikostech, takže si každý najdete tu svou, která Vám nejvíce vyhovuje. Nespočet barevných provedení, která Vám nikdy nezevšední, jsou dalším plusem tohoto termo kámoše.

keepcup_dreamer1

Proč právě KeepCup?

Proč nemít po boku společníka, který bude ekologický, jelikož se bude dát plnit stále dokola (životnost je testována na 4 roky užívání), materiály, ze kterých je KeepCup vyroben jsou netoxické a tím pádem neškodlivé pro lidské tělo a hravý veselý design je třešničkou na dortu tohoto ekologického parťáka. Termo hrnek si velice rychle oblíbíte také díky faktu, že nápoje v něm vydrží teplé až o 30 minut déle, než jak jsme zvyklí u běžných hrnků. KeepCup lze mýt v myčce a ohřívat v mikrovlnné troubě, což velice rychle oceníte. Bylo zjištěno, že ročně se vyrobí 500 miliard kelímků na jedno použití, což představuje 75 kelímků na jednoho člověka! KeepCup zatíží životní prostředí porovnatelné s 15 běžnými kelímky na jedno použití, avšak ze svého KeepCup si kávu můžete dát až 1000 krát!

Bojujte spolu s námi proti lenosti a pohodlnosti, uvařte si svou kávu v pohodlí domova a vezměte si ji s sebou kamkoli budete chtít. Všichni okolo Vám budou závidět stylově laděný hrnek a Vy si vychutnáte svůj oblíbený nápoj kdykoli a kdekoli.

 keepcup_giver2

keepcup_protector3

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.