Jak využít dřevěné palety v moderním interiéru?

Velké skladovací haly a v nich stovky palet, na kterých je i do několika metrů narovnané zboží, připravené k naložení na kamiony a k expedici do celého světa. Že v tomto nudném industriálním prostředí ztrácíte inspiraci a nenapadá vás, na co by se dal některý z takových prvků použít? Zamyslete se znovu, odstraňte ve své mysli veškeré zboží a představte si paletu jako kvalitní kus dřeva. A nápad jak ji využít, je tady.

 uvodni_palety

Každý kousek bude originál

Rozhodně však nejste jediní, které něco podobného napadlo. Řada lidí s tímto trendem začala jako s poměrně originální koncepcí, jak si vkusně, levně a hlavně zajímavě vylepšit svůj interiér. To co však následovalo, se dá považovat za skutečnou mánii. Kromě šikovných rukou samotných domácích kutilů se v této oblasti začínají angažovat i samotné nábytkářské firmy, pro které je nábytek z palet doslova novým zdrojem obživy. A pokud si myslíte, že takový nábytek se hodí jenom do jednoduchých studentských pokojů, kde se hledí především na nízké náklady, jste na omylu. Palety totiž mají své místo v každém moderním interiéru.

3301594323

 

3db3ada9cddf41708d27dc2ccfbf1eed

Postel nebo gauč?

Pokud podobné trendy sledujete, jistě i vás v minulosti zaujala řada lidí, kteří se na internetu chlubili fotografiemi své postele z palet. Lidé však šli ve svých nápadech ještě dále. Netrvalo dlouho, a vznikl první paletový gauč. Přitom k jeho výrobě opět nebylo potřeba nic jiného, než palety, bruska, několik hřebíků, barva a samozřejmě molitanové polštáře a přehoz. A bylo hotovo. A nutno říci, že výsledek vypadá naprosto úchvatně, jedinečně a přitom tak jednoduše. I jednoduché věci totiž mohou být zajímavé, a často zajímavější, než složité designérské prvky.

f18c67f33d221e95f72de659c236cfba

Dokonalý interiér z palet

Stejně jako z běžného dřeva, lze i s palet zhotovit doslova cokoliv. Paleta se díky svému ideálnímu tvaru hodí pro výrobu originálního konferenčního stolku, který perfektně padne i do vašeho obývacího pokoje. A že by se cítil osamoceně? Můžete ho doplnit třeba zajímavým křeslem, nebo jednoduchou policí. A na chodbu? Tam přijde vhod třeba originální botník. A opět platí, že můžete zůstat u přírodního a na první pohled zpustlého neotesaného vzhledu, nebo si palety přizpůsobit dle svých představ.

homedit4

Něco pro děti či zvířecí miláčky? Proč ne

Nemysleme ale stále jenom na sebe. Vytvořme i něco, co využijí naše děti. Nabízí se třeba zajímavé a přitom velmi jednoduché pískoviště. Vždyť tvar palety k jeho konstrukci přímo vybízí. Stejně tak vybízí třeba k výrobě pelíšku pro vašeho psa, nebo kočku. I ti si v něm mohou příjemně lenošit a přitom ani netuší, a možná to nebudou tušit ani vaše návštěvy, že jeho výrobu jste zvládli vy sami.

0aa41df4168a355ee1c101757ac06923

 

Nechte se tedy inspirovat, zapojte svou mysl a ponořte se do světa originality a jedinečnosti. Vytvořit něco nového a zajímavého není těžké. Stačí se pouze na běžné předměty kolem nás dívat ve zcela jiném světle. Vždyť dřevo je stále jenom dřevo, a to ať už je ve formě připravených kusů, nebo ve formě již hotových palet, které nám dokážou řadu kroků výrazně ulehčit. Často si stačí pouze představit jaký výsledek chceme, a za pár minut ho máme hotový.


palety2

h

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.