Jak využít staré vinylové desky? Vyrobte si stylové hodiny!

Mnozí z nás stále doma skladují stará LPčka, která nemáme srdce vyhodit. Málokdo z nás si je bude pouštět, jsou v nich ale uchovány vzpomínky. Jak tedy tyto vinyly využít tak, aby nám opět přinášely radost? Jednou z možností je výroba nástěnných hodin. Jak na to vám ukážeme v tomto článku. :)

Co budete potřebovat?

Pro zhotovení si připravte vinylovou desku (třeba s pohádkami pro děti od Václava Čtvrtka, jako máme my – jsme holt mladší generace :)), a druhou nezbytnou součást hodinový strojek s ručičkami.

1

Strojek můžete buď „vyoperovat“ ze starších hodin, nebo ideálně koupit nový na internetu. Na výběr máte buď z levnějších modelů okolo 100 Kč, nebo z kvalitnějších, které přijdou zhruba na dvojnásobek. Doporučujeme vsadit spíše na kvalitu, životnost toho našeho je garantována na 20 let a jeho hlučnost je minimální. Ručičky by vůči desce měly být dostatečně kontrastní – bílé, červené, zelené apod. Černá nebude dobrou volbou. :)

2

Jak na zhotovení?

Díra ve vinylové desce byla pro náš strojek dostatečná. U některých druhů bude možná nutné ji zvětšit – to můžete jednoduše provést například vrtačkou. Buďte však opatrní, neboť desku lze příliš velkou silou lehce zlomit.

5

Následně už jen provlečete strojek a ručičky, dotáhnete závit (aby vám pak před návštěvou neupadly :)) a stylovka je hotová. Ručičky srovnejte na 12.00 hod, abyste měly jistotu, že jsou správně sjednocené a následně už pomocí strojku nastavte aktuální čas.

Nemá-li vás strojek zavěšení, bude nutné ještě dolepit háček a pak už jen vybrat vhodné místo.

blog1

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.