Stylové stojany na svíčku domácí výroby? Proč ne!

Také milujete dřevo? Tak proč si jím nevylepšit váš domov. Nejen, že se výrobky zmíněné v tomto článku budou skvěle hodit do vašeho bytu, ale navíc si uděláte ohromnou radost tím, že jste je zvládli vyrobit sami. A co k jejich výrobě budete potřebovat? Kousek větve a trochu nářadí. Nic jiného skutečně není třeba. Tak pojďme na to!


blog6

Prvním krokem je najít vhodnou větev. Ideální je vydat se do zahrad nebo alejí, kde pravidelně dochází prořezávání stromů. Pokud však disponujete vlastní zahradou a stromy, není nic snadnějšího, než si při vlastním prořezávání dát několik silnějších větví stranou. Ideální je velikost okolo 10 centimetrů v průměru.

blog2 (2)

blog3 (1)

 Jakmile máte vybráno, můžete zamířit do vaší domácí dílny, kde bude opět potřeba pilka. Nejenom že byste měli obě strany zarovnat, ale celou větev rozdělíte na tři různě velké díly – ideálně 12 cm, 16 cm a 20 cm. Povrch každého kousku důkladně zabruste, kdy můžete použít jak elektrickou brusku, tak i obyčejný smirkový papír, který vykoná stejnou službu. Povrch totiž musí být skutečně dokonale hladký.

blog5 (1)

Následuje pravděpodobně nejkomplikovanější činnost, a to do samotného průměru vyvrtat díry. Pokud nemáte stolní vrtačku, dá se tato činnost zvládnout i s běžnou ruční. Na vrták je samozřejmě nutné nasadit vykružovací nástavec, který by měl mít menší průměr, než průměr dané větve, a to zhruba o 2-3 centimetr. Při tomto kroku si určitě nezapomeňte vyměřit hloubku, do jaké budete vrtat. Samozřejmě pokud vyvrtáte málo, vždy je možné ještě drobný kousek vyvrtat. Naopak pokud byste vyvrtali hlubší díru, než je svíčka, bude nutné ji něčím podložit –ideální jsou třeba velmi drobné kamínky.

blog1 (2)

Nyní máte všechno hotovo a jediným dalším krokem je umístění svíčky, její zapálení a umístění vašeho vlastnoručně vyrobeného podstavce na příhodné místo ve vašem bytě. Budete tak mít doma zase o kousek přírody více.

A jak jste na tom se vztahem k přírodě vy? Narazily jste při výrobě na nějaký problém? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti zde v komentářích nebo na našem Facebooku.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.