Grow It - Sada na vypěstování vlastní kávy
  • Grow It - Sada na vypěstování vlastní kávy
  • Grow It - Sada na vypěstování vlastní kávy

Grow It - Sada na vypěstování vlastní kávy

Ideální dárek pro milovníky kávy a pěstování exotických rostlin. Sada 5 květináčků a semen kávovníku původem z UK. 

GI008
Grow It
445,00 Kč
Počet
Skladem

Sadou Grow it potěšíte každého pěstitele nebo milovníka kávy. Tento set obsahuje vše potřebné pro vypěstování vaší vlastní kávy. Stačí jen zasadit semínka do pěstebních podložek a napustit hnojivem a vložit do přiložených květináčků. Potom již jen zaléváte a pečlivě se o ně staráte.
Pokud se vše zadaří, již brzy můžete mít 
vlastní rostlinku kávovníku!

Sada obsahuje:

4x Sáček s kávovými semeny původem z UK
5x Květináč z kokosových vláken
5x Výživové hnojivo
5x Značkovač k rostlinám 

Rady pro pěstování kávovníku: 

Kávovníku nevadí suchý vzduch a není příliš náročný na světlo, brzy a bohatě plodí. Semena ztrácejí velmi rychle svoji klíčivost a proto by se měla vysadit co nejdříve a nepoužívat semena s prošlou dobou použitelností. Vyséváme je i s rohovitým endokarpem po 2 - 5 do květináčů naplněných zeminou, dostatečně propustnou a výživnou, vždy s půdní reakcí pod pH 7, to znamená kyselou půdu. Optimální teplota pro klíčení se pohybuje mezi 25 - 28°C, kdy semena klíčí za 2 - 3 týdny.
Po vytvoření prvního páru pravých listů se semenáče rozsazují do květináčů o průměru 10 cm a každým rokem přesazujeme do květináčů s průměrem o 2 - 3 cm větším. 
Během vegetace 1x za 14 dnů přihnojujeme nejlépe tekutými hnojivy. Slepičí nebo holubí trus je pro obsah vápníku nevhodný. Rostlinu často zaléváme, ale nepřeléváme. Její velká listová plocha odpaří hodně vody. Nedostatečná zálivka spolu se špatnou výživou, pokud jej nehnojíme a pravidelně nepřesazujeme, se projeví žloutnutím a opadem listů. Rostlinu pěstujeme celoročně v bytě. Venku na slunci se lehce spálí a je dost citlivá na chlad, pokles teploty pod 12°C má již za následek přerušení růstu. Teplotu pod 10°C nesnáší. Rovněž přímé slunce je pro ni zhoubné.

Specifické reference

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil

Napsat recenzi

Grow It - Sada na vypěstování vlastní kávy
5 dalších produktů ve stejné kategorii: